Nadal nezaustavljiv – 48. set u nizu!

rafael nadal Foto: StarSport

Španski teniser Rafael Nadal rutinski je savladao Francuza Gaela Monfisa 6:3, 6:1, i tako nastavio neverovatnu seriju od čak 48 uzastopnih osvojenih setova na šljaci!

Rafa je u 16. međusobnom duelu protiv Francuza lako došao do svoje 14. pobede, i za samo 42 minuta igre na "Magičnoj kutiji" poslao Gaela Monfisa kući.

U prvom setu Nadal je stigao do brejka već posle prve prilike, i do kraja seta držao brejk prednosti, koji je rutinskim servis gemovima priveo kraju za 1:0 na semaforu.

U drugom setu dodao je gas, zaigrao još agresivnije, želeći da drugi set i meč brzo završi, pa je već na startu seta napravio brejk, u kasnijem delu seta još dva puta to učinio, i došao do nove ubedljive pobede.

Rival Nadala u sledećem kolu biće Argentinac Dijego Švarcman, 13. nosilac na "Mutua Madrid Openu".