FMP na dobrom putu ka prvom mestu, Partizan deklasirao Vršac - Admiral Bet SPORT

FMP na dobrom putu ka prvom mestu, Partizan deklasirao Vršac

Miloš Paskaš
nenad-čanak Foto: StarSport

Večeras su odigrane tri utakmice 9. kola grupe B košarkaške lige Srbije. Pred sam finiš, Partizan i FMP se nalaze na vrhu sa po osam pobeda i jednim porazom. FMP je bolji u međusobnim duelima za jedan poen, pa će, ukoliko ne bude iznenađenja u poslednjem kolu, oni biti na liderskoj poziciji u grupi B. Crno beli su deklasirali Vršac sa čak 49 poena razlike (59:108), dok je FMP, takođe na gostovanju, bio bolji od Dinamika rezultatom 82:70. Prethodno je odigrana uzbudljiva utakmica između Metalca i Vojvodine, gde su Novosađani posle produžetka, slavili sa 102:101.

Pobeda crno belih je bila izvesna već na poluvremenu na koje su otišli sa +17 (46:29). Izabranici Nenada Čanka nisu posustajali ni u nastavku, pa su na kraju došli do vrlo ubedljivog trijumfa. U ekipi Partizana je bilo puno raspoloženih igrača, a posebno se istakao Vanja Marinković sa 16 poena. Dvocifreni su još bili Gos (15), Brajma (14), Gagić (12) i Andrić (11). U ekipi domaćina najefikasniji je bio Stefan Đorđević sa 20 poena.

Na utakmici u Dorćolu je FMP održavao prednost tokom čitavog dela meča i na kraju slavio sa +12. Najviše poena u pobedničkoj ekipi su postigli Pot (21) i Apić (16). Kod gostiju su se istakli Krstić sa 17, odnosno Rakićević sa 16 poena.

Partizan u poslednjem kolu gostuje Metalcu, dok će FMP biti domaćin ekipi Vršca.