Milan ostao bez pobede u 92. minutu! - Admiral Bet SPORT

Milan ostao bez pobede u 92. minutu!

Stefan Cvetković
serija a

Da će u poslednjem kolu Serije A biti velikih uzbuđenja pisali smo tokom dana, a potvrdu toga doneo je i meč na stadionu „Atleti Azzurri d’Italia” gde su se sastali Milan i Atalanta.

Konkurenti oko plasmana u Ligu Evrope odigrali su vrlo uzbudljiv meč koji je obilovao crvenim kartonima na obe strane i završen rezultatom 1:1.

Atalanta je bila bolja u većem delu susreta a odnos šuteva na gol ide u prolog tome – 24:5 u korist domaćeg tima. Ipak, Milan je bio prvi koji se radovao na ovom meču a tu radost doneo je bivši igrač Atalante, Frank Kesi sjajnim udarcem sa nekih 20 metara.

Samo četiri minuta nakog gola Atalanta ostaje sa igračem manje i delovalo je u tom trenutku da Milan ima sve u svojim rukama što se pobede u ovom meču tiče. Štoper domaćih, Rafael Toloi napravio je faul, koji ruku na srce to nije bio, za to je dobio žuti kraton a zbog aplaudiranja sudiji dobio odmah drugi žuti i poslat je u svlačionicu.

Milan ni posle toga nije zaigrao ništa bolje, šta više Atalanta je nastavljala sa pritiskom, a oba tima su u 75. minutu ostala brojčano izjednačena na terenu nakon što je Rikardo Montolivo dobio crveni karton zbog preoštrog starta.

Atalanta je sve više napadala gol Đanluiđija Donarume koji je ipak kapitulirao u 92. minutu još jednom svojom lošom reakcijom nakon udarca glavom Andree Masiela.

Milan je ovim remijem osigurao minimum sedmo mesto na tabeli i kvalifikacijeza Ligu Evrope, a u poslednjem kolu gostuju Fiorentini koju moraju da dobiju ukoliko žele direktan plasman. Atalanta je ostala na bod manje od Milana sa 60 poena i u poslednjem kolu ide na megdan Kaljariju. Posle večerašnje utakmice između Sampdorije i Napolija videćemo da li će se i Sampdorija uključiti u trku za sedmu poziciju.