Zvezda posle velike borbe do prvog mesta - Admiral Bet SPORT

Zvezda posle velike borbe do prvog mesta

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su ekipu Tamiša posle velike borbe u Železniku, rezultatom 85:82. Tamiš je neočekivano pružio čvrst otpor, čak je i tokom većeg dela meča vodio protiv neraspoloženog i indisponiranog šampiona.

Zvezda je od samog starta uspostavila svoju igru i veoma lako došla do dvocifrene prednosti protiv ekipe Tamiša, koja je imala šanse da nađe u doigravanju ako pobedi Zvezdu a Zlatibor izgubi od Mege. Feldin je trojkama odlepio Zvezdu na +12 i činilo se da će se iz minuta i minut Zvezdina prednost sve više povećavati.

Međutim, Zvezda je ušla u kontra ritam, Tamiš je našao šut i prednost je polako počela da se topi. Košarkaši iz Pančeva uspeli su da prepolove prednost iz prve četvrtine, i nekoliko puta pretili da priđu na samo koš zaostatka. Zvezda je ponovo našla snage da održi prednost i na poluvreme se otišlo sa 6 poena prednosti za crveno-bele, 50:44.

U trećoj četvrtini Zvezda je nastavila sa lošom igrom a Tamiš sve više dizao igru na isti nivo sa šampionom. Nekoliko puta primakli su se na minus 2, da bi potom igrači Tamiša posle serije faulova i slobodnih bacanja čak i uspeli da preokrenu rezultat. Pero Antić je pred sam kraj treće četvrtine uspeo da dodnese rezultatsko poravnanje i pred početak poslednje deonice otišlo se sa 67:67.

U četvrtoj četvrtini novi šok u Železniku. Tamiš je ponovo preokrenuo rezultat i imao prednost sve do druge polovine poslednje deonice. Velika senzacija bila je na pomolu ali je centar Crvene Zvezde Alen Omić uzeo stvar u svoje ruke i prelomio meč u korist svoje ekipe. Uz pomoć Davidovca i Ročestija Zvezda pravi seriju od 9:0 i otklanja svaku rezultatsku neizvesnost na kraju utakmice.

Sigurno da navijači neće biti zadovoljni ovom utakmicom, kao ni trener Milenko Topić, ali ono što je najvažnije za beogradski klub je da u doigravanje idu sa prvog mesta iz svoje grupe.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Alen Omić sa 19 poena i Džejms Feldin sa 17, dok se kod gostiju najviše istakao Aleksandar Ilkić sa 18 postignutih poena.