Oglasio se i "Gospodin posebni": Finale je odlučila VAR greška - Admiral Bet SPORT

Oglasio se i "Gospodin posebni": Finale je odlučila VAR greška

Mladen Borocki
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Portugalski stručnjak na funkciji menadžera Mančester junajteda, Žoze Murinjo, izjavio je da je Hrvatska oštećena u finalu Mundijala u Rusiji.

Francuska je slavila rezultatom 4:2, a mnogi se slažu da je ključni trenutak finala viđen u  38. minutu, kada je sudija Nestor Pitana posle konsultacije VAR-a svirao penal, zbog navodnog igranja Perišića rukom u svom kaznenom prostoru.

Četiri miliona Hrvata i njihova 23 igrača, to jest 22, biće vrlo, vrlo razočarani.

Na poluvremenu bolji tim je gubio 2:1, i to zbog greške u primeni VAR-a. Ne kažem da jeste ili nije bio penal, o tome svako može da ima svoje mišljenje.

Stvar je u tome da je koncept VAR-a da ispravlja važne sudijske greške, a u ovoj situaciji to nije bio slučaj i to je jako, jako razočaravajuće.

Portugalac inače pozdravlja upotrebu VAR tehnologije i često ističe njenu neophodnost. Nakon što je Francuska povela sa 2:1, Murinjo nije imao dileme oko pobednika.

Žao mi je što se na poluvreme nije otišlo rezultatom 1:1, nego prednošću ekipe koja je do nje došla sumnjivom sudijskom odlukom.

U drugom poluvremenu dogodilo se očekivano. Francuska je postigla dva gola i privela utakmicu kraju. Hrvatska je do kraja igrala s velikim ponosom.

Dalićeva ekipa je bila fantastična i zaslužuje sve pohvale za ono što je napravila, ali u fudbalu je važna jedino pobeda.