Legija do kraja morala sa devetoricom - Ništa od preokreta! - Admiral Bet SPORT

Legija do kraja morala sa devetoricom – Ništa od preokreta!

Miloš Paskaš

Spartak iz Trnave će biti rival Crvenoj Zvezdi u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, naravno ukoliko sutra u Litvaniji ne bude neprijatnih iznenađenja. Oni su uprkos večerašnjem porazu od 1:0 od Legije prošli dalje, jer su u prvom meču slavili u gostima sa 2:0.

Presudan detalj se desio u 37. minutu prvog poluvremena, kada je bivši Zvezdin igrač Marko Vešović zaradio drugi žuti karton i tako morao da napusti teren. Na poluvreme se otišlo bez golova i delovalo je da Legija nema nikakve šanse u nastavku meča da nadoknadi minus od dva gola.

Ipak, Poljaci u 63. minutu preko Injakija Astiza dolaze do pogotka i tako unose dramu u ovaj meč. Ipak, nisu bili efikasni u nastavku, a meč je praktično završen u 85. minutu kada je Legija ostala bez još jednog igrača. Drugi crveni karton je dobio Domagoj Antolić. U 92. minutu je dobru šansu imao Kante, ali meč ipak nije ušao u produžetak. Nisu imali Poljaci snage da za kratko vreme sa devet igrača urade bilo šta, pa je tako Spartak Trnava prošao u narednu fazu takmičenja.

Da li će Zvezda ostvariti pobedu i na gostovanju u Litvaniji?

Crvena Zvezda sutra treba da "odradi posao" u Litvaniji i da se polako priprema za Trnavu. S obzirom na viđeno večeras, crveno-beli mogu da budu srećni što će im rival u narednoj fazi biti slovački klub.