Nek se spremi Spartak - Zvezda rutinski u Litvaniji do trećeg kola kvalifikacija za LŠ! - Admiral Bet SPORT

Nek se spremi Spartak – Zvezda rutinski u Litvaniji do trećeg kola kvalifikacija za LŠ!

Šampion Srbije Crvena zvezda, savladala je Suduvu na gostovanju u Litvaniji sa 2:0 (2:0), u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Golove za crveno-bele postigli su Ben u osmom i Radonjić u 37. minutu utakmice.

Nije želeo da rizikuje ništa Vladan Milojević, pa je u odnosu na meč u Beogradu napravio samo jednu promenu u startnih 11. Slavoljub Srnić započeo je utakmicu u odnosu na Ebesilija.

Zvezda je od starta krenula po gol i overu prolaza, a to se desilo već nakon osam minuta igre, kada je El Fardu Ben savladao golmana Suduve odličnim udarcem iz daljine.

Zvezda je kontrolisala igru i čekala svoju šansu za naredni pogodak. Sjajan kontra napad u 37. minutu realizovao je Nemanja Radonjić odličnim udarcem u donji desni ugao Karduma.

Šampion Srbije imao je i podršku na tribinama u Litvaniji.

U drugom poluvremenu, ni jedni ni drugi nisu igrali sa velikom željom. Zvezda je čuvala loptu, čuvala rezultat, dok je Suduva pokušavala da postigne bar jedan utešni pogodak.

Nikola Stoiljković, Gobeljić i Ebesilio dobili su priliku u nastavku igre.

Nekoliko prilika sa po obe strane, dosta faulova na sredini terena i mnogo centaršuteva obeležili su drugo poluvreme utakmice u Litvaniji.

Suduva nastavlja takmičenje u kvalifikacijama za Ligu Evrope, gde će im protivnik biti tim sa kojim je Zvezda igrala prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona – Spartaks iz Jurmale.

Šampion Srbije će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv šampiona Slovačke – Spartaka iz Trnave, koji je eliminisao Legiju iz Varšave.

Žreb za četvrto kolo LŠ biće obavljen 6. avgusta.