Remi hrabrog Partizana – Bešiktaš nije bauk!

Nikola Bulatović

Nije bilo pobednika u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope. Na momente dobra igra Partizana, a Mirkovića najviše mogu da zabrinu povrede Jankovića i Rikarda. Ima nade za Partizan, Bešiktaš nije bauk!

Prvo poluvreme

Dosta tvrdo prvo poluvreme i veoma oprezno. Videlo se da Partizanu fali čvrstine, ali ni gosti nisu pokazali ništa spektakularno. Prvi opasniji napad domaći su pretvorili u gol. U 14. minutu Zakarić je sa leve strane ubacio loptu na peterac, a Rikardo Gomeš se samo poklonio za 1:0. Po istom receptu, minut kasnije, samo na drugoj strani. Kratak je bio Miletić, a potom i neodlučan da napadne Kvarežmu. Ovaj je to iskoristio i servirao Arslanu loptu za 1:1.

Veliki hendikep za Partizan jeste povreda Jankovića u 33. minutu, umesto njega ušao je Ivanović.

Posle zatišja usledile su dve dobre šanse, prvo Zakarića na jednoj, a onda i Larina na drugog strani. Rikardo Gomeš pokazuje da je odličan igrač, ali njegov dobar udarac sa strane brani Zengin. Rasplamsala se borba pred kraj prvog dela, sve je više i nervoze, što je rezultiralo žutim kartonima. Bilo ih je tri, svaki od njih igračima Partizana. Posle 45 minuta – 1:1.

Drugo poluvreme

Goran Zakarić u centru pažnje na početku drugog dela. Najpre je asistirao Miletiću koji ne koristi šansu, a onda i sjajno šutirao. Na nesreću, lopta za malo ide preko gola. Sjajnih deset minuta za domaći tim u nastavku. Opet period zatišja koji je prekinuo Erkin u 62. minutu. Srećom, njegov udarac glavom otišao je pokraj gola.

Aleksandar Šćekić je zamenio Kosovića u 66. minutu, a Nikolić Gomeša u 73. Prva izmena je važna jer je ovo debi Šćekiću u Partizanu, a druga zbog toga što se Rikardo Gomeš požalio na povredu. Nadamo se da je sve u redu sa sjajnim napadačem.

Do kraja meča praktično nije bilo prilika. Osim pokušaja Arslana i gužve u šesnaestercu gostiju pred kraj ništa konkretnije nismo videli. Dosta siromašnije drugo poluvreme.

Na kraju – 1:1. Bešiktaš u boljoj poziciji, ali sigurno da Partizan nije bez šansi u revanšu. Za nedelju dana crno-beli će imati priliku da u Istanbulu obezbede plasman u Ligu Evrope.