Đoković ekspres razbio Nišikorija, Nadal nije izdržao, neka se spreme Delpo, ali i Sampras! - Admiral Bet SPORT

Milovan Longinov

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale US Opena, pošto je rano jutros u polufinalu pobedio Japanca Kei Nišikorija u tri seta, 6:3, 6:4 i 6:2.

Đoković je do 15. pobede u 17. duelu s Japancem, 21. nosiocem na US Openu, došao posle dva sata i 23 minuta igre.

Srpski teniser će u finalu US Opena u nedelju igrati protiv Argentinca Huana Martina del Potra kom je zbog povrede desnog kolena polufinalni meč predao prvi teniser sveta Španac Rafael Nadal posle izgubljenog drugog seta.

Ono što je najvažnije, Đoković se bori za svoj treći trofej na US Openu i ukupno 14. Gren slem, i ukoliko pobedi Argentinca, izjednačiće se sa legendarnim Pitom Samprasom na večnoj listi. Poslednji put se Đoković sa Del Potrom na jednom Gren slemu sastao još pre pet godina, na Vimbldonu, kada je Novak slavio posle pet sati i u pet setova, tako da i sada očekujemo veliku borbu.

Novak Đoković je dobro otvorio meč, već u prvom gemu je došao do brejka, iskoristivši tek petu priliku.

On je stečenu prednost sigurnim servisima čuvao do kraja tog perioda igre, ne dozvolivši Japancu da mu u bilo kom trenutku pripreti, pa je lako došao do prednosti od 1:0 u setovima.

Prvi gem drugog seta trajao je više od 10 minuta i na kraju je pripao Nišikoriju, a Đoković je u tom gemu imao pet brejk lopti, medjutim, nije ih realizovao.

U narednom gemu na Đokovićev servis Japanc je prvi put, a ispostaviće se kasnije i jedini, imao dve brejk lopte, ali ih nije realizovao, pa je srpski teniser došao do izjednačenja.

Posle dva sigurna servis gema, Đoković je u petom gemu oduzeo servis protivniku i ispostavilo da mu je to bilo dovoljno da povede s 2:0 u setovima.

Đoković je u nastavku meča igrao na podjednako visokom nivou, do jedinog brejka stigao je u trećem gemu trećeg seta.

Na svojim servisima Đoković je bio siguran do kraja meča, a u sedmom gemu još jednom je napravio brejk, pa je tako izborio svoje osmo finale na US Openu i priliku da u 2018. godini osvoji drugu grend slem titulu nakon slavlja na Vimbldonu.