Nadal predao zbog povrede - Del Potro posle devet godina u finalu - Admiral Bet SPORT

Nadal predao zbog povrede – Del Potro posle devet godina u finalu

Stefan Cvetković

Završeno je prvo polufinale US Opena, na način na koji to niko želeo.

Zbog povrede desnog kolena, Rafael Nadal predao je meč Huanu Martinu del Portu na kraju drugog seta, pri rezultatu 2:0 za Argentinca  (7:6, 6:2).

Prvi set rešen je posle taj brejka. Del Potro je otvorio meč brejkom, Nadal ga je vratio u narednom gemu, a zatim je usledila izjednačujuća igra, sve do devetog gema, kada Argentinac ponovo bravi brejk prednosti. U narednom gemu, na svom servisu, ne koristi dve set lopte, ispušta servis gem i dozvoljava Nadalu da odvede set u taj brejk. U njemu se bolje snalazi argentinski teniser i dobija ga sa 7:3.

Na startu drugog seta videlo se da Rafael Nadal ima problem sa kolenom, zbog kog je tražio medicinski taj aut. Nakon pružene pomoći, slabo se kretao i dopustio protivniku da sa napravi dva brejka i dobije set sa 6:2.

Nakon toga Nadal je odlučio da preda meč.

Huan Martin del Potro se plasirao u drugo finale na US Openu, nakon što je osvojio titulu 2009. godine.

U finalu čeka boljeg iz duela Đoković – Nišikori koji će uskoro početi.