Tomić nezadovoljan posle +26: Crvena zvezda mora bolje - Admiral Bet SPORT

Tomić nezadovoljan posle +26: Crvena zvezda mora bolje

Nemanja Đorđević

Trener Crvene zvezde Milan Tomić nije bio zadovoljan igrom njegovog tima protiv Olimpije i pored ubedljive pobede crveno-belih.

Jedna od mojih primedbi je što smo primili 28 poena u prvih deset minuta, ni od koga. Olimpija je jedan kvalitetan tim, ali 28 poena je previše. Rekao sam im u svlačionici da ako ne igraju odbranu agresivno i blizu, napraviće faulove.

Šampion Srbije uspeo je u drugom poluvremenu da slomi "Zmajčeke" i slavi sa 86:60,  iako je gubio po odlasku na odmor.

Nisam zadovoljan utakmicom. Rezultat izgleda mnogo drugačije, ali Crvena zvezda mora da podigne nivo ekipe od prvog do 40 minuta. Evrokup je mala Evroliga i ima dosta jakih ekipa, a i ABA liga je mnogo jača nego prošle godine. Moramo da budemo koncentrisani. Nemam zamerki za Simanića, radiću sa njim i ja vam dajem reč da će on postati igrač i biće vodeći igrač Crvene zvezde u godinama koji dolaze.

Crveno-bele od 20.30 očekuje borba za finale Superkupa ABA lige, a rival će im biti Cedevita.

Ima dosta igrača kojima je potrebna pomoć stručnog štaba i mi ćemo raditi sa njima. U drugom poluvremenu smo čitali igru mnogo bolje. Oni su igrali sa iskakanjem i preuzimanjem, ali mislim da smo odigrali bolje u odbrani, a samim tim u traniziciji i kontranapadu. To je ono što ja želim. Želim više od 50 odsto poena u tranziciji. Nijedna pobeda se ne gradi u prvih deset minuta. Pobeda se gradi od prvog do poslednjeg minuta. Zadovoljan sam borbenošću igrača, pogovotovo Brankom (Lazićem) koji je odigrao fenomenalno. I on je promenio ritam utakmice sa Radanovim u odbrani. Nećemo gledati skauting Cedevite sutra. Gledaćemo prvih deset minuta ove utakmice. Time ćemo mnogo više naučiti