Novi maratonski mečevi u crvenoj grupi, Osaka pred eliminacijom, Stivens maksimalna - Admiral Bet SPORT

Danas su odigrana dva meča drugog kola na završnom WTA Mastersu u Singapuru.

Na programu su bili mečevi crvene grupe, a ponovo smo gledali maratonske mečeve u tri seta.

U prvom meču dana, Anđelik Kerber savladala je Naomi Osaku – 2:1 (6:4, 5:7, 6:4).

Meč je trajao dva sata i 33 minuta, a Kerber je uz puno oscilacija u igri ipak došla do prve pobede u Singapuru.

Tako je Osaka sada sa dva poraza poslednja, a za prolaz sada ima samo teoretske šanse.

U drugom meču dana, Sloun Stivens savladala je Kiki Bertens – 2:1 (7:6, 2:6, 6:3).

Velika borba vođena je u prvom setu, gde je Stivens bila sigurnija, a u drugom setu Bertens je lako došla do izjednačenja. Povela je Holanđanka 2:0 u odlučujućem setu, ali onda je usledio veliki pad i Stivens je osvojila narednih šest od sedam odigranih gemova.