NFL: Dalas slavio u Filadelfiji - Admiral Bet SPORT

NFL: Dalas slavio u Filadelfiji

Stefan Cvetković

Jedan od interesantnijih duela odigranih ove 10. nedelje NFL vikenda bio je odigran na "Linkoln Fajnenšal fildu", gde su se sastali divizijski rivali aktuelni osvajač Superbola Filadelfija i Dalas.

Igrači Filadaldije još jednom su razočarali svoje navijače upisavši pet poraz u ovoj sezoni, i nastavili su po sistemu toplo-hladno.

Kod "Kaubojsa" domirao je dvojac Dak Preskot – Ezekel Eliot.

Devet utakmica na programu je u NBA ligi

Preskot je bacio 270 jardi, uz 26 od 36 uspešnih dodavanja uz jedan ostvaren tačdaun krajem druge četvrtine. Eliot je oscvojio 151 jard za jedan tačdaun.

Kod "Iglsa" Karson Vents osvojio je 360 jardi, i imao kompletirana 32 od 44 dodavanja, uz dva tačdaun pasa. Tajt end Zek Erts je osvojio 145 jardi za dva tačdaun.

Meč nije bio previše interesantan u prvom poluvremenu, koje je pripalo Dalasu sa 13-3. Domaći dobijaju treći period igre sa 10-0 i u poslednji period utakmice ulaze sa rezultatskim izjednačenjem.

Tada na scenu stupa sjajni Eliot koji sa dva tačdauna, odlučujući tri minuta pre kraja, donosi veoma vežan trijumf svom timu, koji posle ove pobede ima skor 4-5, kao i njihov divizijski rival Filadelfija.