Partizan – Još jedna uspavanka i pobeda

Nikola Bulatović

Pobeda Partizana, treći pu ove sezone nad Zemunom, a prva na terenu u Humskoj – 1:0.

Zemunci su došli na megdan vicešampionu Srbije sa dva bivša Partizanovca u prvih 11 Nemanjom Tomićem i Branislavom Trajkovićem. Partizan je igrao u svojoj uobičajenoj postavi (osim Jankovića koji je završio polusezonu) i formaciji, a tako je delovao i na terenu – uobičajeno.

Bolji su bili crno-beli od početka utakmice i posle dve šanse Rikarda poveli. Treći put napadač sa Zelenortskih ostrva nije pogrešio. Posle centaršuta Miletića on je sjajno uhvatio volej i savladao Miloševića koji je bio na lopti.

Do kraja poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, baš kao ni u nastavku utakmice. Možda je to ono što navijačima najviše smeta u vezi sa trenutnom situacijom u igri "Parnog valjka". Po ko zna koji put ove sezone igrači Zorana Mirkovića posle gola "povuku ručnu", a neretko se dešavalo da za to budu i kažnjeni.

Prvu izmenu Mirković je napravio u 74. minutu. U igru je ušao rekovalescent Tošić, a nešto kasnije i Šćekić koji je takođe izašao nedavno iz povrede. Minimalna pobeda na kraju, koja je mogla biti i nešto ubedljivija da je Rikardo bio pribraniji.

Ipak, utisak je, još jedna neubedljiva igra crno-belih.

Partizan je i dalje na 13 bodova zaostatka u odnosu na Crvenu zvezdu i na minus 4 od Radničkog iz Niša.