Kup Italije: Kutrone kaznio promašaje Sampdorije za prolaz Milana u četvrtfinale - Admiral Bet SPORT

Marko Kulić

Milan je obezbedio plasman u četvrtfinale Kupa Italije pobedom nad Sampdorijom rezultatom 2:0. "Rosoneri" su savladali Đenovljane nakon produžetaka u okviru osmine finala italijanskog kupa.

Oba gola je postigao rezervista Patrik Kutrone, i to oba na veoma lep način. Što se tiče regularnih 90 minuta, Milan je bio bolji u prvom dok je Sampdorija bila konkretnija u drugom poluvremenu. Ipak, najviše uzbuđenja pre golova Milana doneo je sam kraj regularnog dela i početak produžetaka kad su domaćini imali nekoliko odličnih šansi. Ipak, na visini zadatka je bio golman Milana, Pepe Reina. Najbolje šanse za domaći tim imali su Ekdal i Kovnacki.

Gatuzo je na početku produžetaka napravio pravi potez uvođenjem Patrika Kutronea umesto Samu Kastiljeha u 91. minutu. To mu se isplatilo u 103. minutu kada je Kutrone doneo vođstvo Milanu nakon odličnog centaršuta Andree Kontija.

Sampdorija je i na početku drugog produžetka imala odličnu priliku preko Kovnackog ali je opet odlično reagovao Reina. Kazna i za taj promašaj je brzo usledila i opet preko Kutronea. Napadač gostiju se odlično snašao prilikom centaršuta i savladao izletelog golmana Sampdorije, Rafaela za 2:0.

Sampdorija je uspela još jednom da pripreti i to opet preko Kovanckog koji je opet bio neprecizan. Tako je ekipa Đenara Gatuza ostvarila  pobedu za prolaz među osam najboljih u Kupu Italije. U ovim momentima igra se i meč između Bolonje i Juventusa koji će zatvoriti današnji program.