Njuka namučila "Plavce", Vilijan "kiflom" doneo tri boda Čelsiju - Admiral Bet SPORT

Njuka namučila "Plavce", Vilijan "kiflom" doneo tri boda Čelsiju

Fudbaleri Čelsija slavili su protiv Njukasla u 22. kolu Premijer lige.

"Plavci" su rezultatom 2:1 (1:1) stigli do nova tri boda, čime su se odlepili od petoplasiranog Arsenala i sada imaju šest bodova više.

Nakon uvodnog opipavanja protivnika, Čelsi je došao do prednost i u devetom minutu. David Luiz je sa svoje polovine poslao fantastičnu loptu u prostor koja je preletela celu odbranu Njukasla i došla do Pedra, koji je odličnim lob udarcem savladao Dubravku i doneo prednost svojoj ekipi.

Nastavio je Čelsi sa inicijativom, David Luiz i Pedro nisu iskoristili dve dobre šanse, kao ni Perez na drugoj strani, a izjednačenje je stiglo u 40. minutu nakon kornera. Met Riči odlično je zavrnuo loptu na penal, gde je Klark zakucao loptu glavom u mrežu Kepe i doneo poravnanje svojoj ekipi.

Čelsi je krenuo ofanzivno od samog starta i to im se isplatilo u 57. minutu.

Nakon sjajnog prodora Edena Azara, Belgijanac je poslao loptu do Vilijana na ivicu kaznenog prostora, a Brazilac je sa leve strane ušao dva koraka u šesnaesterac i sjajnim udarcem u dalji ugao doveo Čelsi u prednost.

Do kraja utakmice Njukasl nije stvorio pravu priliku, pošto su u napadu bili bezidejni, dok je Čelsi imao još nekoliko prilika preko Azara i Pedra, koje nisu iskoristili.