Leganes je imao bod, a onda je u igru ušao Leo Mesi... - Admiral Bet SPORT

Leganes je imao bod, a onda je u igru ušao Leo Mesi…

Stefan Cvetković

Valverde je svog najboljeg igrača ostavio na klupi, ali videvši da njegovom timu ne ide, ubacio ga je u igru u nastavku, a ovom je bilo potrebno samo nekoliko minuta da ima vidljiv uticaj na igru i rezultat svog tima.

Barselona nije prikazala ubedljivu partiju, malo stvorenih šansi i dosta jalovih napada, ali je na kraju uspela da dođe do nove pobede, šest u nizu u La Ligi, i vrati pet poena prednosti u odnosu na Atletiko: Barselona – Leganes 3:1 (1:0).

Katalonci su imali terensku inicijativu i veliki posed u prvom poluvremenu, ali su premalo šansi stvorili. Jedna polušansa Suareza je sve što je vredno pomena.

Razliku između dva tima napravio je gol Osmana Dembelea, njegov deveti u sezoni. Alba je probio po levoj strani i poslao loptu Francuzu, a ovaj samo otvorio stopalo i matirao golmana Leganesa.

Barselona je drugi deo igre otvorila šansom Kutinja, ali je bilo evidentno da Leganes ima šta da traži u ovom meču. Martin Brejtvejt, koji je nedavno potpisao iz engleskog Midlzbroa, bio je najveća pretnja po gol Ter Štengena.

Upravo je Danac svojim golom u 57. doneo rezultatsko izjednačenje na "Kamp Nou".

En-Nesiri je dobio upotrebljiv pas po desnoj strani, umakao Albi i poslao loptu na pet metara gde ju je u mrežu sproveo Brejtvejt. Pre nekoliko dana bio je strelac protiv Reala, a večeras i protiv Barse.

Danac je nekoliko minuta nakog gola imao jedan solo prodor, kada je Roberto morao da rizikuje karton kako bi zaustavio večeras odličnog Danca.

Valverde je par minuta posle primljenog gola na teren poslao Lea Mesija, uz Rakitića, i Malkoma, koji je bio prinudna izmena jer se Osman Dembele sam povredio prilikom jednog driblinga, a samo sedam minuta su bila dovoljna Barsinoj "desetki" da pokrene tim i ima uticaj na promenu rezultata.

Igrao se 71. minutu, Mesi je prevario čuvara, upitio odličan udarac, Kueljar nestvarno odbranio, ali na odbijenu loptu nailazi Suarez, stiže prvi do lopte pre golmana Leganesa i dovodi svoj tim drugi put u vođstvo. Sudija je morao da pogleda VAR kako bi se utvrdilo da li je urugvajski napadač stigao pre Kueljara, što je usporen snimak potvrdio.

Suarez je ubrzo imao još jednu dobru šansu, koju je ispustio, a pobedu je potvrdio niko drugi do Leo Mesi. Mesi je dobio loptu od Albe, koji je odlično probio po levoj strani, dodao loptu do Argentinca, a ovaj "slabijom" desnom nogom matirao Kueljara za konačnih 3:1.