Novi maraton i novi preokret Nišikorija - Admiral Bet SPORT

Novi maraton i novi preokret Nišikorija

Photo by Elsa/Getty Images

Kei Nišikori ponovo je odigrao maratonski meč na Australijan Openu.

Japanac je ovog puta savladao Španca Pabla Karena-Bustu nakon velikog preokreta – 6:7, 4:6, 7:6, 6:4, 7:6.

Meč je trajao četiri sata i pedeset minuta, a Kareno-Busta je olako ispustio pobedu.

Bio je bolji rival, uzeo je prva dva seta Nišikoriju, koji je delovao umorno i neraspoloženo i u trećem setu je imao brejk prednosti, kojim je mogao da reši meč maksimalnim rezultatom.

Nišikori je vratio brejk, uveo set u taj-brejk, koji je lako osvojio i započeo preokret.

Bez problema je napravio rani brejk u četvrtom setu i bilo je jasno da će se igrati i odlučujući.

Peti gem odlučujućeg seta bio je koban po Španca i Kei je iskoristio brejk loptu. Servirao je za meč, ali se Busta vratio i ostao u igri.

Ovo je četvrti meč na Australijan Openu da je Kei Nišikori igrao pet setova i uspeo je da dođe do pobede u super taj-brejku, pošto je od 6:8, stigao do 10:8.

U četvrtfinalu sastaće se sa pobednikom meča Novak Đoković – Danil Medvedev.