Ajaks se Herenvenu osvetio u Kupu, Tadić asistent, sjajni De Jong - Admiral Bet SPORT

Ajaks se Herenvenu osvetio u Kupu, Tadić asistent, sjajni De Jong

Srđan Orsić

Fudbaleri Herenvena namučili su u prvenstvenom meču Ajaks i uspeli da izbore bod na "Johan Krojf Areni", ali su im danas "Kopljanici" to naplatili u kupu, obezbedivši sa lakoćom prolaz u polufinale.

Već do poluvremena, bilo je 3:0 za Ajaks, a ovoga puta, navijači u Amsterdamu znali su da je pobeda i osigurana.

U 3. minutu meča, Mazraui je doveo domaći tim u vodstvo, a u 16. je bilo 2:0, nakon gola Dinija Van Den Beka.

Isti igrač bio je strelac i u 38. minutu, posle asistencije "desetke" Ajaksa i našeg nacionalnog tima, Dušana Tadića.

U drugom delu igre, naš internacionalac Nemanja Mihajlović ušao je u igru u 69. minutu u ekipi gostiju, a Tadić je nekoliko minuta potom napustio teren.

U 89. minutu, gosti su imali i penal, ali je čuvar mreže domaćih bio siguran.

Impresivnu statistiku imao je danas budući član Barselone, Frenki de Jong, koji je dodao loptu čak 120 puta, sa preciznošću od 98%, uz četiri ključna pasa za saigrače i četiri od četiri tačno odaslane duge lopte.

Imao je najviše dodavanja, najviše stvorenih šansi i najbolju statistiku od svih fudbalera na terenu, pokazavši da je već sada spreman za La ligu i velike izazove koji ga sledeće sezone očekuju.