Pobeda Fenera posle više od dva meseca, Malatiji ni asistencija Aleksića i gol Donalda nisu pomogli - Admiral Bet SPORT

Stefan Cvetković

Fenerbahče je konačno uspeo, posle dva i po meseca čekanja, da dođe do trijumfa u turskoj Superligi.

Turski velikan, koji ima ogromnih problema ove sezone, uz dosta muka savladao je Jeti Malatiju na svom stadionu, koja je imala fenomenalnu seriju rezultata i nije poražena dva meseca u domaćem prvenstvu.

Fener je vodio dva puta, promašio penal, da bi do pobede došao golom u samom finišu susreta, konkretno u 87. minutu meča za slavlje i veoma bitna tri boda: Fenerbahče – Malatija 3:2 (2:2).

Posle samo dva minuta igre bilo je 1:0 za domaće. Aju je prošao po desnoj strani, centrirao, lopta otišla na drugu stativu gde je vraća Isla, a odličnim udarcem Ekiči je šalje u gol.

Danijel Aleksić je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi i u 28. minutu je uspeo da upiše svoju treću asistenciju u sezoni. Srpski napadač je izveo korner sa leve strane, a Arturo Mina na petercu bio najviši u skoku za izjednačenje rezultata.

Goleada se nastavila i u finišu poluvremena.

Prvo je Ekiči svojim drugim golom u 31. minutu iz slobodnog udarca ponovo doveo domaći tim u prednost, a bivši igrač Crvene zvezde Mičel Donald u poslednjim trenucima prvog dela igre, dolazi do svog petog gola u sezoni, trećeg na poslednje četiri utakmice i izjednačuje rezultat.

U drugom poluvremenu dosta je VAR bio u upotrebi. Prvi put je odbacio mogućnost penala za domaće, a samo dva minuta kasnije imao je ulogu u njegovom dosuđivanju.

Mehmet Ekiči je preuzeo odgovornost u nameri da dođe do het-trika, ali je njegov šut odbranio Farnole.

Fener je očajnički želeo pobedu, bio je bolji, kontrolisao je susret u nastavku, a do trećeg gola došli su tri minuta pre isteka 90. Topal je bio najbrži i najspretniji, te je jednu odbijenu loptu golmana Farnole smestio u mrežu.

Utakmica je ponajviše zbog VAR-a bila produžena čak sedam minuta, a gosti su u poslednjim trenucima meča imali šansu kada su igrači Fenera loptu izbacili sa gol linije.

Fener je upisao tek četvrtu pobedu u šampionatu i pobegao na dva poena opasnoj zoni.

U ostalim mečevima Bašakšehir je golovima Višće i Elije upisao rutinsku pobedu protiv Kašimpaše sa 2:0 i ostao prvoplasirani na tabeli sa šest poena više od Galatasaraja, dok je Alanija golovima Đalme i Papisa Sisea slavila protiv Ankaragučua sa 2:0.