Espanjolu pobeda u nadoknadi, Darder regularno tek iz trećeg pokušaja - Admiral Bet SPORT

Espanjolu pobeda u nadoknadi, Darder regularno tek iz trećeg pokušaja

Dušan Ninković

Ekipa Espanjola prekinula je loš niz rezultata pobedom nad timom koji je ostao u opasnoj zoni. Ekipa Rajo Valjekana je prethodnih nedelja igrala dobro, delovala kao tim koji može da se izvuče, ali danas u Barseloni nije stigla ni do boda.

Zanimljiv meč odigrali su Espanjol i Rajo Valjekano a pored tri priznata gola videli smo isto toliko poništenih. Kao i u regularnim, Espanjol je pobedio 2:1 i u golovima koji nisu priznati.

Adri Embarba je prvi zatresao mrežu ali pogodak gostujućeg fudbalera nije priznat. Ipak, to nije sputalo Rajo da stigne do prednosti. Abdulaj Ba je u 33. minutu doneo prednost gostima i na težak ispit stavio ekipu iz Barselone.

Pogodio je Darder jednom, pre prednosti gostiju, nije bilo regularno. Izjednačio je Borha Iglesias sa bele tačke i dao nadu domaćima da će uspeti da sa ovog meča osvoje barem bod.

Pogodio je Darder drugi put, u 85. minutu, nije bilo regularno. Nakon konsultacije sa VAR sistemom, dosuđen je ofsajd pa je vezni fudbaler uskraćen za prelep gol iz voleja.

I šta mu je onda preostalo? Naravno, da mrežu zatrese i po treći put. Glavna zvezda današnjeg meča, Serđi Darder, deset minuta nakon drugog poništenog gola iskreirao je jedan još lepši. Nekadašnji fudbaler Malage i Liona u petom minutu nadoknade ostavio je sva tri boda u Barseloni.

Nakon ovog kola Espanjol se nalazi na 11. poziciji sa  28 bodova. Šansu da ih preteknu imaju Levante, Atletik Bilbao, Leganjes i Valjadolid. Ekipa Rajo Valjekana je nakon drugog uzastopnog poraza ostala u zoni ispadanja sa bodom manje od selte koja je u sigurnoj luci.