Miha bez sreće - prečka, neverovatni Radu i Lazović spasli Đenovu u Bolonji - Admiral Bet SPORT

Miha bez sreće – prečka, neverovatni Radu i Lazović spasli Đenovu u Bolonji

Nemanja Đorđević
Photo by Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Bolonja i Đenova remizirale su na otvaranju nedeljnog programa 23. kola Serije A – 1:1 (1:1).

Ekipa Siniše Mihajlovića bila je bolji rival tokom većeg dela susreta, a posebno u samom finišu kada je propustila dve sjajne prilike da stigne do nova tri boda, posle velike pobede nad Interom u Milanu na novom debiju našeg stručnjaka prošle nedelje.

Mora se istaći i da domaćin nije imao sreće, odnosno da nije nagrađen za ofanzivnu i hrabru igru – pošto je Danilo najpre pogodio prečku glavom, da bi već prilikom sledećeg kornera Adrijen Radu maestralno odbranio njegov udarac sa ivice peterca.

Bolonja je odlično otvorila meč, kada je Matija Destro u 17. minutu, na centaršut Andree Polija, bio brži od rumunskog čuvara mreže i skrenuo loptu u praznu mrežu.

Međutim, nije domaćin uspeo da izdrži do poluvremena, a izjednačenje na "Renato Del’Ari" doneo je Lukas Lerager – posle idealnog kornera koji je izveo naš Darko Lazović.

Takođe, pre nego što je Mihina ekipa preuzela kontrolu u želji da dođe do sva tri boda, i gosti su imali dve odlične prilike u nastavkum preko Kristijana Kuame i Lukaša Skorupskog, ali se istakao Lukaš Skorupski lepim paradama.