Milan pregazio Kaljari - prvenac Pakete, Pjontek nastavlja da rešeta - Admiral Bet SPORT

Milan pregazio Kaljari – prvenac Pakete, Pjontek nastavlja da rešeta

Marko Kulić
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Milana nastavljaju sa odličnom serijom u Seriji A, a i večerašnja pobeda nad Kaljarijem rezultatom 3:0 pokazala je koliko su pojačanja poput Kšištofa Pjonteka i Lukasa Pakete bila potrebna "Rosonerima".

Upravo su njih dvojica bili strelci za Milan večeras, ali mreža Kaljarija je načeta komičnim autogolom Ćepitelija u 13. minutu. Naime, Suso je sa desne strane iskosa uputio snažan udarac, golman Kaljarija je dobro intervenisao ali se lopta odbila do glave Ćepitelija koji je tako slučajno poslao loptu u svoju mrežu.

Tako je sve postalo mnogo lakše za "Rosonere" što je iskorišćeno već devet minuta kasnije. Svoj prvi gol u dresu Milana postigao je Lukas Paketa posle odličnog centaršuta Davida Kalabrije.

Milan je kontrolisao loptu do samog kraja prvog poluvremena, ali rezultat se nije menjao. Zato će se možda i ključni detalj utakmice desiti u 60. minutu kada je igrač Kaljarija Žoao Pedro pogodio prečku sa menje od pet metara. Da je tu pao gol, možda bi i nastavak bio neizvesniji. Ovako je kazna usledila samo dva minuta kasnije i to preko sjajnog Kšištofa Pjonteka.

Poljak je postigao četvrti gol na četvrtoj utakmici za Milan, a rezultat nije do kraja menjao iako je Čalhanoglu u 71. minutu da povisi i na 4:0. "Rosoneri" su tako pružili veoma sigurnu partiju za nastavak borbe za Ligu šampiona. Kaljari se sa druge strane nalazi na 15. poziciji nakon ovog poraza.