Đovinko za 18 minuta do prvenca u dresu Al-Hilala - Admiral Bet SPORT

Đovinko za 18 minuta do prvenca u dresu Al-Hilala

Stefan Cvetković

Italijanski vezista danas je debitovao za novi klub Al-Hilal, a samo 18 minuta bilo mu je dovoljno da se upiše u listu strelaca.

Lider saudijskog šampionata Al-Hilal dočekao je na svom terenu Al-Kadisiju i opravdao ulogu favorita slavivši sa 4:1.

Al Abed je načeo goste u 34. minutu, a Bafetembi Gomis u prvom minutu drugog poluvremena povisio na 2:0. U 67. minutu Bismar smanjuje na 2:1, ali su domaći u finišu sa nova dva gola potvrdili rutinsku pobedu.

Strelac trećeg pogotka bio je Sebastijan Đovinko. Italijan je ušao sa klupe u 62. minutu, a samo 18 minuta kasnije lepo kombinovao sa Gomisom i rutinski poslao loptu u mrežu. Abulajhi je u 88. minutu postavio konačnih 4:1.

Al-Hilal je ostao lider šampionata sa 49 poena i ima devet više od Al-Nasra koji u ovim trenucima igra svoj meč sa Al-Ahlijem.