Milik i Napoli silni na "Enio Tardiniju" - Admiral Bet SPORT

Milik i Napoli silni na "Enio Tardiniju"

Nikola Bulatović

Napoli je bio više nego ubedljiv u Parmi. Po dva gola Napolitanaca u oba poluvremena, uze nekoliko majstorija Anćelotijevih igrača za konačnih 0:4.

Važna pobeda drugoplasiranog tima Serije A, najviše zbog toga kako bi se održala dobra forma za nastavak sezone u Italiji, ali i dalje takmičenje u Ligi Evrope gde Napoli očekuje dvomeč sa Salcburgom.

Prvu šansu gosti su sproveli u gol. U 19. minutu pogodio je Pjotr Zjelinski. U 36. minutu bilo je 0:2, a prelep gol iz slobodnog udarca postigao je Arkadijuš Milik:

Drugi gol Napolija maltene je rešio svu neizvesnost na "Enio Tardiniju". Na 3:0 povisio je Milik svojim drugim golom, dvadesetak minuta pre kraja utakmice. Poslednji gol pao je u 82. minutu, a on je plod jedne lepe akcije Anćelotijevog tima koju je završio Adam Onuas.

Napoli ima 56 bodova i siguran je na poziciji dva, baš kao i Parma u sredini tabele posle nekompletnog 25. kola Serije A.