Ren i Marsej podelili plen, u Francuskoj samo Rems ubedljiv - Admiral Bet SPORT

Ren i Marsej podelili plen, u Francuskoj samo Rems ubedljiv

Dušan Ninković

Četvrti meč današnjeg programa u Ligi 1 bio je susret Rena i Marseja. Na kraju podela bodova, uz po jedan postignut pogodak. Ovaj meč se na taj način idealno uklopio u stereotipe koji vladaju o francuskom prvenstvu.

Timovi koji su se sastali na ovom meču imaju mnogo toga zajedničkog. Nalaze se u gornjem delu tabele, imaju ambicije o igranju u Evropi i bila im je potrebna pobeda. Na tabeli su ih delila četiri boda, a tako je ostalo i nakon meča.

Prvi gol na meču psotigao je Benjamin Andre, iskusni vezista Rena koji je u tom timu već pet godina. Igrao se sedmi minut meča kada je tim koji još uvek učestvuje u Ligi Evrope stigao do prednosti.

Gosti su došli do izjednačenja nakon deset minuta igre u drugom delu susreta. Strelac pogotka je bio Žermen, Balotelijev parnjak u napadu Olimpika. Nakon toga više nismo videli golove, ali smo u samom finišu susreta videli crveni karton za Džordana Amavija, levog beka gostiju iz Marseja.

Marsej se nakon ove runde nalazi na petom mestu sa 41 osvojenim bodom, dok je Ren sada deveti sa četiri boda manje. Borba za izlazak u Evropu biće neverovatno zanimljiva u Francuskoj.

Danas su u Francuskoj odigrana još tri susreta. Rems je na gostovanju Monpeljeu potvrdio sjajnu formu i slavio rezultatom 4:2, Nant je minimalnim rezultatom na svom terenu pobedio Bordo, dok su Tuluz i Kaen odigrali nerešeno, rezultatom 1:1. Derbi dana očekuje nas od 21:00 kada se sastaju Lion i Monako.