Sančo se igrao, Borusija pobedila i ponovo postala kandidat za titulu - Admiral Bet SPORT

Sančo se igrao, Borusija pobedila i ponovo postala kandidat za titulu

Dušan Ninković

Derbi ovog kola u Bundesligi dao nam je sve ono što smo želeli. Mnogo uzbuđenja, golove, prelepe poteze i neizvesnost do samog kraja meča. Borusija je na kraju stigla do pobede protiv velikog rivala, Bajera iz Leverkuzena (3:2).

U nekim momentima meča činilo se da će Borusija stići do ubedljive pobede, u drugim da je Bajer bolji rival i da je vreme za izjednačenje. Nije se desilo nijedno od ta dva.

Domaćin je stigao do prednosti nakon isteka pola sata fudbala i strelac tog pogotka bio je Zagadu. Najiskusniji među Borusijinim defanzivcima, iako je i on veoma mlad, pronašao je put do mreže nakon asistencije Sanča.

Samo sedam minuta kasnije na semaforu je pisalo 1:1. Izjednačujući pogodak koji je za trenutak šokirao Dortmund postigao je Kevin Voland, ali radost njega i njegovih saigrača nije dugo trajala.

Samo minut kasnije novi pogodak domaćeg tima. Volej je uhvatio asistent kod prvog gola, Džejdon Sančo. Mladi Englez, koji ove sezone u Bundesligi pokazuje da je vunderkind, doneo je prednost svom timu pre odlaska na odmor.

Igrao se 60. minut susreta kada je Mario Gece postigao treći Borusijin gol na ovom meču. Mnogi su pomislili da je pitanje pobednika rešeno, jer je gost iz Leverkuzena bio u zaostatku i ostavljao mnogo prostora za kontre. Posle jedne takve poništen je gol Paka Alkasera, zbog ofsajda.

Rezultatsku neizvesnost u ovaj meč vratio je Džonatan Tah. Stameni defanzivac je bio najspretniji pred golom Borusije i pored toga što je Burki uspeo da dodirne loptu, ona je završila u golu.

Do kraja meča smenjivali su se napadi oba tima, ali golova nije bilo. Ostalo je 3:2, rezultat koji Borusiju vraća na pobednički kolosek. Taman u trenucima kada je delovalo da će Bajern uspeti da ih uplaši, probudili su se i zabeležili trijumf.

Nakon 23 odigrana susreta Borusija iz Dortmunta ima 54 osvojena boda, dok je ekipa iz Minhena na tri boda manje. Ekipa Bajera iz Leverkuzena zauzima sedmo mesto sa bodom manje od Ajntrahta.