Aleksić i drugovi sve dalje od Evrope: Sivaspor bolji za četvrti poraz u nizu - Admiral Bet SPORT

Aleksić i drugovi sve dalje od Evrope: Sivaspor bolji za četvrti poraz u nizu

Stefan Cvetković

U jednom trenutku bili su jedno od prijatnijih iznenađenja sezone, ali pad u formi uslovio je da ambicije oko Lige šampiona padnu u vodu.

Malatijaspor upisala je četvrti vezani poraz u turskoj Superligi, šesti meč bez pobede, i dodano se udaljila od mesta koje vodi u Evropu sledeće godine.

Bolji od ekipe za koju nastupaju Danijel Aleksić i Mičel Donald bio je Sivaspor sa 2:0, koji se posle ove pobede izjednačio na tabeli sa njima i sada oba tima imaju po 34 poena.

Malatija je posle ovog poraza šesta, ali bi rezultati u nastavku kola mogli da dovedu do toga da tim dodatno sklizne na tabeli turskog šampionata.

Malatija je bila dosta loša u prvom poluvremenu i dozvolila domaćem timu da stekne dva gola prednosti.

Prvo je u 35. minutu Aksoj iskoristio centaršut Hurmačija i glavom sproveo loptu u mrežu, a u sam finiš prvog poluvremena nokaut od kog gosti nisu mogli da se oporave.

Humači je dobio loptu na desnoj strani, centrirao, a Daglas potpuno neometan prima loptu, okreće se i cepa mrežu za 2:0.

Malatija je zaigrala angažovanije u nastavku, ali veliki zaostatak od dva gola nije mogla da nadoknadi.