Olimpijakos se prošetao Podgoricom, Milutinov ponovo sjajan - Admiral Bet SPORT

Olimpijakos se prošetao Podgoricom, Milutinov ponovo sjajan

Dušan Ninković
nikola-milutinov Foto: StarSport

Košarkaši Budućnosti dočekali su Olimpijakos u 25. kolu Evrolige. Ekipa iz Podgorice pretrpela je novi poraz, a tim iz Pireja nastavio je svoju borbu za što bolji plasman nakon regularnog dela.

Pobeda od 89:76 mogla je biti i daleko ubedljivija da Podgoričani nisu dodali gas u finišu meča, kada su uspevali da nadigraju goste. Ovo je bio 19 poraz Budućnosti u elitnom evropskom takmičenju.

Utakmicu je furiozno otvorio Olimpijakos koji je već posle nekoliko minuta imao dvocifrenu prednost. Ona je rasla sve do 15:4 za Grke, a tada se probudio Noris Kol. Najbolji pojedinac u Budućnosti je poenima u seriji doneo prednost svom timu (18:17), ali su Podgoričani ipak imali šest poena zaostatka nakon deset minuta.

Sve do finiša meča konstantno je rasla prednost gostiju iz Pireja. Ona je nakon 30 minuta košarke u "Morači" iznosila 19 poena prednosti i domaćoj ekipi je pretio potpuni debakl. Crveno-beli tim je u poslednjih deset minuta spustio ritam, pa je poraz Repešine ekipe značajno ublažen.

Printezis je ubacio 19 poena, Milutinov 15 uz 12 skokova, a još trojica igrača su bila dvocifrena. Tupan je dodao 13 poena, dok su Vezenkov i Vilijams-Gos ubacili po 12. U domaćoj ekipi istakli su se Barović i Džekson sa po 13 poena, dok je Noris Kol imao 10.

Olimpijakos se izjednačio sa Armanijem uz skor od 13 pobeda i 12 poraza. Oni trenutno dele šetu poziciju. Budućnost u dosadašnjem delu sezone ima samo šest pobeda uz čak 19 poraza. Podgoričani se nalaze na pretposlednjoj poziciji i u leđa im gleda samo Darušafaka.