Kakav tandem Srbija ima: Kostić i Jović ruše sve pred sobom! - Admiral Bet SPORT

Kakav tandem Srbija ima: Kostić i Jović ruše sve pred sobom!

Nikola Bulatović

Ponestaje nam reči da opišemo ono što Srbi iz Frankfurta rade ove sezone. Jednom rečju – maesrtalno!

Frankfurt je pobedio Štutgart sa 3:0 i na taj način značajno se približio Ligi šampiona i nastavio sezonu iz snova u Bundesligi. A, sve to ne bi bilo tako da nema naših reprezentativaca u Ajntrahtu. Kostić je pogodio dva puta, a Jović došao do 16. gola u sezoni.

Na isteku prvog dela Filip Kostić je natrčao na loptu i načeo Švabe. Ispostaviće se, sve je to bilo uvod u potpunu dominaciju. Kostić je svoj drugi gol postigao u 64. minutu. Kod prvog zasluge i asistencija (iako nenamerna) piše se Joviću, a kod drugog odličan pas za brzonogo krilo poslao je Ante Rebić:

Da utakmica neće proći bez potpisa drugog najboljeg strelca Bundesa Luke Jovića moglo je da se pretpostavi. Bivši napadač Crvene zvezde i Benfike pokazao je u 84. minutu zašto je apsolutni hit u Evropi i zašto ga žele brojni velikani:

Uvek na pravom mestu, uvek spreman za gol i uvek na drugačiji način  – Luka Jović. Ubedljiva pobeda tima Adija Hitera i nastavak fenomenalne sezone. Jović je odigrao ceo meč, Kostić izašao minut pre kraja, a Mijat Gaćinović danas nije bio u sastavu zbog povrede.