Delofeu ušao sa klupe i preokrenuo izgubljeno finale Votforda

Stefan Cvetković

Odličan meč na "Vembliju" u polufinalu FA kupa.

Votford i Vulverhempton su nam pružili pravi spektakl sa pet golova, 120 minuta odličnog fudbala, mnogo prilika i preokret. "Vukovi" su bili jednom nogom u finalu, ali su "Stršljenovi" uspeli da se vrate u život u poslednjim trenucima meča, izjednače, a onda posle produžetaka preokrenu i odu u finale i magdan sa Mančester Sitijem.

Glavni akter ovog fenomenalnog preokreta bio je Đerar Delofeu koji je u drugom poluvremenu ušao sa klupe, postigao dva gola i umnogome bio zaslužan za mnogo bolju igru svog tima.

Vulverhempton je tokom meča, bar 2/3 njega, bio bolji rival, imao nekoliko prilika i u prvom i u drugom delu, vođstvo od 2:0, do skoro 10 minuta pre kraja i u nijednom momentu nije delovalo da Votford može nešto više uraditi ovog popodneva.

Odlični Met Doerti koristi centaršut Žote u 36. minutu za vođstvo, danas nominalnih gostiju, a u 62. minutu Doerti je bio asistent Raulu Himenezu, koji je još jednog pokazao zašto ga je klub platio 30 miliona i načinio rekordnim pojačanjem. Meksikanac je fenomenalno primirio loptu grudima i savladao Gomeša za 2:0.

Sve je ukazivalo na to da imamo finalni par, a onda Havi Garsija poseže za poslednjim adutom – koji je na kraju preokrenuo susret.

Par minuta posle drugog gola rivala u igru ubacuje Đerara Delofeua, o ovaj odmah donosi veliku promenu u igri.

Igrao se 79. minut kada je Španac mastralnim potezom doneo smanjenje rezultata i nade svom timu da može do izjednačenja. U tim trenucima Vulvsi nisu postojali na terenu, Votford je igrao, napinjao i tražio put ka golu. Santo vrši defanzivne izmene kako bi sačuvao rezultat, ali u tome nije uspeo.

Dendonker neoprezno startuje nad Dinijem, a Majkl Oliver pokazuje na belu tačku u prvom minutu sudijske nadoknade. Englez je bio precizan sa nje i donosi izjednačenje i odvodi meč u produžetke.

Na krilima dobre igre u finišu regularnog dela Votford je započeo i produžetke. Rezultat toga je bio novi gol preko odličnog Delofeua. Kombinovali su Delofeu i Grej, Španac izlazi pred gol Radija i matira ga za kompletiranje preokreta.

Vulverhempton je svoju najbolju priliku u produžecima imao preko Košte u sam finiš susreta, Votford se branio i odbranio plasman u finale.