Svetsko prvenstvo - Srbija na startu bolja od Hrvatske - Admiral Bet SPORT

Svetsko prvenstvo – Srbija na startu bolja od Hrvatske

Marko Kulić

Hokejaška reprezentacija Srbije je pobedila Hrvatsku na startu Svetskog prvenstva Druge divizije grupe A. Ovaj turnir se održava u Beogradu od 9. do 15. aprila.

Srpski hokejaši su posle velike borbe u derbiju prvog kola savladali Hrvatsku sa 3:1, po trećinama 1:1, 1:0 i 1:0. Naš tim je na neki način napravio i podvig ako se u obzir uzme činjenica da je u timu Hrvatske i Šon Morison koji je svojevremeno igrao u NHL ligi.

Srbija je povela u 14. minutu golom Marka Sretovića na asistenciju Viktora Kastela. Hrvati su samo tri minuta kasnije uzvratili, a izjednačujući gol za goste postigao je Ivan Janković.

Pavel Popravka je u 31. minutu, odnosno u 11. minutu druge trećine doneo novo vođstvo Srbiji. Pitanje pobednika rešeno je u poslednjem minutu treće trećine. Strelac za "Orlove" je bio Aleksa Luković.

U ostalim utakmicama prvog kola, Španija je pobedila Kinu sa 5:3, dok je Belgija posle produžetka bila bolja od Australije rezultatom 4:3. Naredni protivnik naše selekcije je Australija, a taj meč je na programu sutra sa početkom u 20 sati.