Borna Ćorić do trijumfa na startu Monte Karla - Admiral Bet SPORT

Borna Ćorić do trijumfa na startu Monte Karla

Stefan Cvetković

Hrvatski teniser uspešno je prebrodio prvu prepreku na ATP turniru u Monte Karlu.

Borna Ćorić u prvom kolu bio je bolji od Poljaka Huberta Hrukača sa 2:1 u setovima posle dva sata i 45 minuta igre – 6:4, 5:7, 7:5.

Razliku u prvom setu napravio je jedan brejk do kog je Ćorić došao u petom gemu. To su ujedno i bile jednine brejk prilike nekog tenisera u prvom delu meča.

Hurkač je u drugom setu prvom spašavao tri brejk prilike u trećem gemu, da bi u šesto došao do brejka kojim je poveo sa 5:2. Hrvat uspeva da vrati brejk i izjednači na 5:5, ali u poslednjem gemu gubi svoju servu i poljski teniser izjednačuje rezultat.

Velika borba bije izostala ni u poslednjem setu. Ćorić ga je otvorio brejkom i nakon nekoliko propuštenih brejk prilika na oba strane, sve je išlo ka tome da će hrvatski teniser lako osvojiti set i trijumfovati u meču, ali Hurkač u desetom gemu vraća brejk. Ipak, u narednom ga odmah gubi i Ćorić odnosi pobedu za prolaz u narednu rundu.

Protvnik će mu biti bolji iz duela Lukas Katarina – Huame Munar.