Dvostruka pobeda Mercedesa u 1000. trci Formule 1 - Admiral Bet SPORT

Dvostruka pobeda Mercedesa u 1000. trci Formule 1

Stefan Cvetković

Luis Hamilton pobednik je trke za Veliku nagradu Kine, jubilarnu 1000. u istoriji.

Britanski vozač zauzeo je prvo mesto ispred timskog kolege Valterija Botasa, pa je tako Mercedes odneo duplu pobedu na ovoj trci, kao i pre dve nedelje. Hamiltonu je ovo druga pobeda od starta sezone, a današnju trku je završio vremenom 1:30:06.350, što je 6,552 bilo brže od Botasa.

Treće mesto pripalo je Sebastijanu Fetelu koji se tako dokopao prvog mesta na podijumu u ovoj sezoni Njegov timski kolega iz Ferarija Šarl Lekler je završio peti, a između njih bio je Maks Ferštapen na četvrtom mestu, vozač Red Bula.

Top 10 redom su kompletirali: Pjer Gasli, Danijel Rikardo, Serhio Perez, Kimi Raikonen i odlični Aleksandar Albon.

Trka nije bila previše uzbudljiva. Dvojac Mercedesa je od starta zauzeo prva dva mesta i dobrom vožnjom do kraja ih čuvao. Interesantnih duela je bilo na mestima iz njih.

Pjer Gasli je osvojio dodatni poen za najbrži krug na stazi. Sledeća trka vozi se za dve nedelje u Azerbejdžanu.