Orlando šokirao Toronto, Ogastin trojkom srušio Reptorse; Nestvaran meč Karija za istoriju, Voriorsi bez problema

Košarkaši Orlando Medžika napravili su najveće iznenađenje u prvom meču prve runde plej-ofa na Istoku, pošto su kao gosti savladali favorizovane Toronto Reptorse – 104:101.

Reptorsi, koji su se borili za prvo mesto na Istoku koje su prošle godine držali, dozvolili su brejk već u prvoj utakmici i to protiv Orlando Medžika, koji je ispod radara cele sezone i pokazali su da su nepravedno zapostavljeni i prerano otpisani.

Medžik je imao prednost u prvom poluvremenu, pošto su nakon rutinskih pet razlika za Toronto posle prve četvrtine, odigrali sjajnu odbranu i bili raspucani, pa su preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa +8.

Toronto je odigrao odličnu treću deonicu i preokrenuo rezultat pred početak poslednjeg kvartala. U odlučujućem delu igre, Toronto je dva minuta pre kraja imao prednost dva poena košem Paskala Siakama, nakon čega je Džonatan Ajzak pogodio za tri i Evan Furnije za dva poena, pa je Medžik došao do prednosti od tri poena. Na scenu je stupio Kavaj Lenard – pogodio je za tri i izjednačio rezultat, a zatim je pogodio i za dva, čime je Toronto došao do prednosti. Di Džej Ogastin preuzeo je stvar u svoje ruke, pogodio dvojku za izjednačenje, odigrao dobru odbranu i četiri sekunde pre kraja pogodio trojku za pobedu. Kavaj Lenard promašio je trojku za produžetak.

Upravo je Di Džej Ogastin bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 25 poena, a pratio ga je Evan Furnije sa 16. Po 11 su upisali Nikola Vučević i Džonatan Ajzak, dok su po 10 ubacili Eron Gordon, Terens Ros i Majkl Karter Vilijams.

U poraženonm sastavu najefikasniji su bili Kavaj Lenard sa 25 i Paskal Siakam sa 24 poena.

Aktuelni šampioni Golden Stejt Voriorsi pobedom nad Los Anđeles Klipersima otvorili su ovogodišnji plej-of u Orakl areni – 121:104.

Fantastičan meč odigrao je Stef Kari, koji je ušao u istoriju NBA lige, kao igrač sa najviše pogođenih trojki ikada u plej-ofu. Postigao je 38 poena (11/16 iz igre, 8/12 za tri, 8/9 slobodna bacanja), uz 15 skokova (rekord karijere) i sedam asistencija.

Ubacio je svoju 386. trojku u doigravanju, čime je prestigao Reja Alena. Primera radi, Kariju je bila potrebna 91 utakmica, a bivšem košarkašu Milvoki Baksa, Sijetl Supersoniksa, Boston Seltiksa i Majami Hita 171 utakmica.

Pored Karija, u pobedničkom sastavu istakli su se i Kevin Durent sa 23 i Drejmond Grin sa 17 poena.

U poraženom sastavu istakao se tandem sa klupe – Montrez Herel ubacio je 26, dok je Lu Vilijams upisao 25 poena.