Zvezda nestvarno dobra: Budućnost u nokdaunu, još korak do Evrolige - Admiral Bet SPORT

Zvezda nestvarno dobra: Budućnost u nokdaunu, još korak do Evrolige

Nikola Bulatović

Crvena zvezda se nalazi na korak od povratka u Evroligu. Večeras, u drugoj utakmici finala plej-ofa Budućnost je ponovo deklasirana – 107:69. Serija se seli u Podgoricu.

Vrlo sličan scenario, gotovo prepisan od onoga u petak. Ako je u prvom meču bilo dileme u prvih 20 minuta utakmice ovde je sve bilo jasno već posle deset i na ulasku u drugu četvrtinu. Serijom Stratosa Perperoglua crveno-beli otišli su na dvocifrenu razliku koju nisu ispuštali do kraja. Povreda sjajnog Grka donekle je bacila senku na ubedljivu pobedu. Ali, ako Zvezda bude igrala na ovom nivou teško da Budućnost može da se nada pobedi, pa čak i na svom, vrućem terenu.

Početi bilo kakvo pisanije o večerašnjoj utakmici bez pominjanja činjenice na koji način je tim Milana Tomića igrao bilo bi nepravedno. Procenti šuta Zvezde u poslednja dva meča (ali i majstorici sa Partizanom) spadaju u red onih "verovali ili ne" situacija. U prvom poluvremenu, recimo, šut iz igre bio je impresivnih 72 odsto.

Prva četvrtina počela je poenima Bitadzea, baš kao i u prvom meču. Sredinom deonice, od ulaska Čovića na mesto pleja domaćin je proradio. Perperoglu je pomenutu seriju započeo pred kraj prve, a nastavio u drugoj četvrtini. Prednost je vrlo brzo rasla, u jednom momentu bila i 20 razlike, da bi se posle poena Bela i Barovića na poluvreme otišlo sa plus 16 – 54:38. Impresivno, pre svega šuterski nepogrešivo poluvreme Zvezde.

Bel je otvorio trojkom drugo poluvreme, ali ništa nije moglo da poremeti igru crveno-belih. Rasla je prednost domaćih, a finiš četvrtine obeležio je fenomenalnim pogotkom Perperoglu. Grk je pogodio nemoguće i nakon šuta se uhvatio za list leve noge. Noris Kol je pogodio trojku sa zvukom sirene i posle 30 minuta bilo je 76:54.

Za 35 minuta utakmice, pri rezultatu 95:61 jedan podatak se izdvojio. Samo ČETIRI promašaja u šutu za dva Crvene zvezde. U jednom momentu bilo je 103:63, a tih 40 razlike gotovo da se ne pamti. Konačnih 107:69 definitivno su jedan od najtežih poraza Budućnosti, a Crvena zvezda je veoma blizu titule i povratka u Evroligu.

Pepreroglu je imao 17 poena, a Rivers 16. Dvocifreni su bili Dobrić, Beron i Odžo. Na drugoj strani Gordić je upisao 11 poena, po 10 su imali Bel i Barović.

Sledeći meč na programu je u sredu u Podgorici od 19 sati. Meč lopta Zvezde u "Morači".