Težak kiks Fostera i pocrveneli Dini za slavlje "Tobdžija" nad Votfordom - Admiral Bet SPORT

Težak kiks Fostera i pocrveneli Dini za slavlje "Tobdžija" nad Votfordom

Marko Kulić

Utakmicom između Votforda i Arsenala zatvoreno je 34. kolo Premijer lige. Ekipa Unai Emerija je slavila u gostima nad Votfordom rezultatom 1:0.

Sve je bilo rešeno već u 10. minutu igre kad je golman domaćih, Ben Foster očajno reagovao prilikom povratne lopte Janmata. Na pravom mestu se našao Pjer-Emerik Obamejang koji je izblokirao njegov pokušaj ispucavanja.

Samo minut kasnije, napadač Votforda, Troj Dini je dobio direktni crveni karton nakon grubog i bezobraznog udarca laktom.

Delovalo je tada da će Arsenal lako pobediti u gostima. Međutim, nije bilo tako. Viđena je prilično otvorena igra na obe strane terena.

"Stršljenovi" su imali svoje šanse praktično do same završnice utakmice. Sa druge strane, Arsenal je u nekoliko navrata mogao da definitivno reši pitanje pobednika, ali nije uspevao. Jedna od najboljih prilika za Votford propuštena je u 81. minutu kad je šut Andrea iz izgledne pozicije Greja izblokirala odbrana Arsenala.

Osam minuta kasnije, Obamjenag je mogao da postigne i drugi gol ali je neizvesnost ostala. Do kraja meča viđeno je još par šansi na obe strane, ali Arsenal je ipak uspeo da preživi sa igračem više i da sačuva minimalan trijumf. Arsenal se tako vratio na četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona, ali očekuje ga grčevita borba pre svih sa Čelsijem i Mančester Junajtedom.