Zlato za srpski dvojac na Svetskom kupu, pobeđeni olimpijski šampioni! - Admiral Bet SPORT

Zlato za srpski dvojac na Svetskom kupu, pobeđeni olimpijski šampioni!

Marko Kulić

Srpski veslački dvojac bez kormilara, Miloš Vasić i Martin Mačković osvojio je zlatnu medalju na Svetskom kupu u Plovdivu. Tandem iz Srbije je trijumfovao rezultatom 06:35,050.

Vasić i Mačković su tim rezultatom za dve sekunde ostavili iza sebe hrvatski dvojac i aktuelne olimpijske šampione, Martina i Valenta Sinkovića. Treće mesto osvojila je posada iz Španije – Haime Kanaleho Pazos i Havijer Garsija Ordonez.

Četvrtu poziciju je zauzeo još jedan tandem iz Srbije – Igor Đerić i Viktor Pivač.

Ovaj uspeh je još veći kada se uzme u obzir da je ovo prvi trijumf srpskih veslača u ovoj kategoriji na Svetskom kupu nakon 10 godina.