Sergej ušao i doneo Laciju kup! - Admiral Bet SPORT

Sergej ušao i doneo Laciju kup!

Nikola Bulatović
Sergej Milinković-Savić Lacio Photo by Marco Rosi/Getty Images

Lacio ima trofej, a doneo ga je reprezentativac Srbije. Sergej Milinković-Savić pogodio je u finišu meča na "Olimpiku" i doneo Kup Italije Rimljanima. Posle 90 minuta Atalanta – Lacio 0:2.

Utakmica u Rimu nije opravdala očekivanja, naročito ako znamo kakve mečeve ove seone igra Atalanta. Nije bilo mnogo prilika, naročito u drugom delu, ali je baš tada odlučen pobednik. Poslednjih deset minuta nadoknadilo je sav nedostatak uzbuđenja i obradovalo plavi deo Rima, a rastužilo onaj drugi, baš kao i Bergamo.

Aćerbi i Leiva imali su prilike u uvodnoj fazi da donesu prednost Laciju. De Ron je na drugoj strani imao stativu i to je bilo sve u prvom poluvremenu.

Atalanta je bolje igrala u drugom poluvremenu, imala nekoliko poluprilika, ali je tim Simonea Inzagija poveo iz prve prave šanse. Lukas Leiva je izveo korner, a odlično je skočio Sergej, koji je nekoliko minuta ranije ušao umesto Luisa Alberta. Velika radost navijača Lacija.

U 90. minutu rešene su sve dileme. Odlična solo akcija i realizacija Hoakina Koree za 0:2 i trofej.

Nema sumnje da je ovo bio odličan način da srpski as povrati delimično izgubljeno poverenje među navijačima, ali i kod dela sportske javnosti. Atalanta ostaje (samo) hit prvenstva i ostaje joj borba za Ligu šampiona.