Briž kiksnuo na gostovanju u Liježu sa igračem više - Genk je šampion Belgije - Admiral Bet SPORT

Briž kiksnuo na gostovanju u Liježu sa igračem više – Genk je šampion Belgije

U terminu od 20:30 odigrane su tri utakmice devetog, pretposlednjeg kola belgijske Jupiler lige.

Anderleht je dočekao Genk i gosti su pobedom mogli da dođu do titule.

Vezista Brajan Hejnen doneo je prednost gostima već u 11. minutu i delovalo je kao da će Genk razbiti domaćina i overiti titulu šampiona, ali se Anderleht odlično branio. Ali u drugom poluvremenu, pomalo zaboravljeni Janik Bolasi, bivši krilni napadač Evertona i Kristal Palasa, doneo je izjednačenje u 65. minutu. Do kraja je ostalo nerešeno, pa se čekao konačan rezultat iz Liježa.

Klub Briž gostovao je u Liježu Standardu i nadao se dobrom rezultatu, kojim bi zadržao šanse za titulu.

Standard je u 30. minutu zaradio crveni karton, gostima su poništena dva gola, da bi domaćin šokantno poveo u 68. minutu golom Razvana Marina. Klub Briž je krenuo svim snagama u napad jer je morao da postigne gol i odigra makar nerešeno kako bi zadržao bilo kakvu nadu za titulu pred poslednje kolo. Standard se grčevito branio jer im je ova pobeda značila, pošto su onda samo bili na bod od Antverpa i mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

I onda je u 90. minutu nakon brze kontre Standard postigao i drugi pogodak i slavlje Genka moglo je da počne.

Antverp je šokantno poražen od Genta u poslednjem minutu (1:2) i tako je prepustio treću poziciju Standardu.