Đoković za 66 minuta do trećeg kola Rima - Admiral Bet SPORT

Đoković za 66 minuta do trećeg kola Rima

Stefan Cvetković
Photo by Julian Finney/Getty Images

Srpski teniser lako je premostio svoju prvu prepreku na Mastersu u Rimu i obezbedio plasman u treće kolo.

Novak je ekspresno, za samo 66 minuta igre bio bolji od kanadskog tenisera Denisa Šapovalova sa 2:0 u setovima 6:1, 6:3.

Novak je danas servirao fantastično i osvojio je čak 88% poena na prvom servisu (28/32), naspram samo 56% rivala. Nije dopustio Kanađaninu nijednu brejk priliku, dok je svoje mahom koristio.

Prvi set je trajao samo 30 minuta. Nakon što su osvojili uvodne gemove Novak pri rezultatu 1:1 osvaja pet vezanih gemova i dobija prvi set sa 6:1.

Novak na startu drugog seta propušta čak šest brejk prilika na prva dva servis gema Šapovalova. Kanađanin je poveo sa 3:2, Đoković usled nervoze polomio reket i nakon toga zaigrao fenomenalno. Napravio je dva brejka, vezao četiri gema i završio posao u meču posle malo više od sat vremena igre.

Đoković u narednom kolu, već večeras, igra sa pobednikom meča Filip Kolšrajber – Marko  Čekinato.