Sad može Đoković - trijumf Federera nad Ćorićem nakon drame - Admiral Bet SPORT

Sad može Đoković – trijumf Federera nad Ćorićem nakon drame

Marko Kulić

Uskoro bi trebalo da počne meč između Novaka Đokovića i Filipa Kolšrajbera, a veoma zanimljiv susret bio je onaj između hrvatskog tenisera Borne Ćorića i legendarnog Švajcarca Rodžera Federera.

Ovaj duel je nakon velike borbe i u trajanju od čak dva sata i 32 minuta završen rezultatom 2:1 za Rodžera Federera, posetovima 6:2, 4:6 i 6:7 (7:9). Ćorić je furiozno dobio prvi set sa 6:2, a presudna su dva brejka Hrvata nakon prva tri gema. On je oba materijalizovao pa je nakon četiri gema vodio sa 4:0. U nastavku je ostalo samo da odradi ostatak prvog seta pa je poveo sa 6:2.

U drugom setu je svako dobijao svoj servis do šestog gema. Tada je Federer napravio brejk i došao do 4:2, a onda i 5:2. Zatim švajcarski teniser pri rezultatu 5:3 gubi servis, ali je to isto u narednom gemu učinio i Ćorić za konačnih 6:4. Treći set je bio najujednačeniji jer su oba tenisera dobijala svoje servise do kraja. Ušlo se u taj-brejk.

U njemu je nakon prave drame bio bolji Rodžer Federer rezultatom 9:7.

Odmah nakon ova dva tenisera, na isti teren izlaze naš Novak Đoković i Filip Kolšrajber.