Nadalov današnji učinak - 24:2 u gemovima! Delpo čeka Novaka - Admiral Bet SPORT

Nadalov današnji učinak – 24:2 u gemovima! Delpo čeka Novaka

"Kralj šljake" danas je izdominirao na ATP Mastersu u Rimu.

Drugi teniser sveta prvo je savladao Žeremija Šardija rezultatom 6:0, 6:1, da bi zatim u osmini finala slavio protiv Nikoloza Basilašvilija 6:1, 6:0.

Basilašvili se upisao na samom startu, bilo je 1:1, a onda je usledila serija Nadala. Osvojio je pet uzastopnih gemova u prvom setu i završio ga sa 6:1, da bi zatim osvojio šest uzastopnih gemova u drugom setu i bez izgubljenog gema završio meč za 62 minuta.

U četvrtfinalu će igrati protiv sunarodnika Fernanda Verdaska, koji je danas takođe bio sjajan, savladavši favorizovanog Dominika Tima i Karena Hačanova.

Argentinski teniser Huan Martin del Potro biće naredni protivnik Novaku Đokoviću, ako srpski teniser prođe Filipa Kolšrajbera.

Popularni Delpo je sa po jednim brejkom u oba seta savladao Norvežanina Kaspera Ruda – 6:4, 6:4.

Rud je danas imao buran meč sa Kirjosom, ali nije imao snage za Delpa, koji je počistio Gofana, a zatim lako izašao na kraj sa sledećim protivnikom.