Partizan siguran protiv Mege i u gostima - put ka prvom mestu je otvoren - Admiral Bet SPORT

Partizan siguran protiv Mege i u gostima – put ka prvom mestu je otvoren

Marko Kulić

Košarkaši Partizana su praktično obezbedili prvo mesto pred polufinale Košarkaške lige Srbije. Crno-beli su u hali "Mega Factory" savladali glavnog rivala za prvo mest u grupi B, Megu Bemaks rezultatom 90:81.

Derbi meč šestog kola je praktično bio rešen već u prvom poluvremenu. Crno-beli su počeli odmah silovito pa su poveli sa 9:2 i tako pokazali u kojem će smeru ići ovaj meč. Mega je doduše uspela da smanji vođstvo pa je prva četvrtina završena rezultatom 23:19 za ekipu Andree Trinkijerija.

Presudna je definitivno bila druga četvrtina kad se Partizan na njenom kraju odvojio na +12. Mega je samo jednom uspela da dođe na -3 i tu se praktično završava sva nada ekipe Dejana Milojevića u mogući preokret. Treća četvrtina je išla u praktično istom ritmu, iako je Mega pred njen kraj pojačala, smanjila na -7 i koliko-toliko uvela ovaj susret u neizvesnost.

Ipak, crno-beli su serijom 6:0 na startu poslednje deonice rešili sve dileme oko pobednika. Do kraja je ostalo samo da se vidi koji će rezultat biti na kraju. Mega je uspela da spusti na jednocifreni minus. Crno-beli su najteže gostovanje u grupi B završili rezultatom 90:81.

Najefikasniji u Partizanu bio je Vanja Marinković sa 17 poena. Njega su pratili Jaramaz sa 14, Pejdž sa 13, a Novica Veličković sa 12 poena. Domaći tim predvodio je Goga Bitadze koji je zabeležio dabl-dabl učinak od 24 poena i 15 skokova.