Čarlton nakon penala stigao do ''Vemblija'' - Admiral Bet SPORT

Čarlton nakon penala stigao do "Vemblija"

Dušan Ninković

Ekipa Čarlton uspela je da se domogne finala plej-ofa u Ligi 1. Priliku da se izbore za igranje u Čempionšipu imaće na "Vembliju", protiv Sanderlenda.

Pred ovaj susret je ekipa Čarltona imala prednost od jednog gola. Bolja partija u prvom susretu mogla je već tada da im obezbedi plasman, ali su prevelika neefikasnost i gol u finišu susreta omogućili uzbudljiv revanš.

Kristijan Bjelik, momak u kog je Arsenal mnogo verovao, već u drugom minutu je zatresao mrežu Donkastera. Samo desetak minuta kasnije, njegov pogodak je neutralisan na drugoj strani. Bilo je još dovoljno vremena da gledamo meč prepun borbe i taktičkog nadmudrivanja. Sve do 80. minuta kad je Donkaster poveo.

Od tada su oni imali kontrolu nad ovom utakmicom. Čarlton je još ranije prepustio inicijativu, a gosti su uspeli da dođu do rezultata koji vodi u produžetke. Dodatnih 30 minuta bili su podjednako zanimljivi.

Prvo je u 100. minutu poveo gol, pogodivši treći put na ovom susretu. Već u sledećem napadu, videli smo i smanjenje rezultata. Kako pravilo gola u gostima ne važi u plej-ofu, rezultat 3:2 za Donkaster vodio nas je u penal seriju.

Po tri penala su izvedena bez ikakvih problema. Čarlton je zatim pogodio u četvrtoj seriji, a Donkaster nije. Tokom pete serije nijedan tim nije bio precizan, pa ćemo u finalu, tokom borbe za drugu ligu, gledati ekipu u kojoj igra i Džoš Parker, bivši fudbaler Zvezde.