Alaves odigrao za Seltu – Đirona poslednji učesnik Segunde

Nemanja Đorđević
Alaves slavio Foto: Twitter@LaLiga

Ekipa Đirone poslednji je putnik za Segundu, posle poslednja tri meča Primere za sezonu 2018/2019.

Deportivo Alaves porazio je Đironu na svom terenu 2:1 (1:0), učinivši tako uslugu Selti iz Viga koja je na kraju ipak uspela da izbegne neočekivan poraz od Rajo Valjekana, još jednog novog drugoligaša – 2:1 (1:0).

Uz Seltin poraz, Đironi je pobeda donosila spas zbog boljeg međusobnog skora, odnosno većeg broja postignutih golova u utakmicama sa timom sa "Balaidosa" (3:2, 1:2).

Strelci za Alaves, koji sezonu završava na desetom mestu, bili su Vakaso u finišu prvog i Džonatan Kaljeri drugog poluvremena, dok je jedini pogodak za goste delo Portua u 86. minutu.

S druge strane, Rajo je poveo iz penala u 29. minutu, preko Embarbe, da bi Medran u 71. još jednom šokirao domaćina. Međutim, Jago Aspas, kapiten i najzaslužniji pojedinac što Selta nije ispala, takođe biva precizan sa bele tačke u 83. minutu, a onda novom majstorijom još jednom spasava svoj tim poraza u poslednjim trenucima susreta.

U jedinom preostalom susretu, bez ikakvog rezultatskog značaja, Ueska se pobedom nad Leganesom oprostila od svojih navijača – 2:1 (0:1).