Doktor Pep Gvardiola – Siti brojao do šest u finalu FA kupa za 3/3!

Milovan Longinov

Mančester Siti je prvi klub u istoriji koji je u jednoj sezoni osvojio sva tri domaća trofeja u Engleskoj. Tim Pepa Gvardiole danas je na "Vembliju" pobedio Votford rezultatom 6:0 (2:0) i osvojio i FA kup, nakon Liga kupa i Premijer lige.

Pep Gvardiola je odlučio da na klupi ostavi De Brujnea, Aguera i Sanea, ali je i pored toga dominatno došao do novog trofeja. Strelci za "Građane" bili su David Silva, Rahim Sterling (3), Kevin De Brujne i Gabrijel Žezus.

Votford je krenuo hrabro i ofanzivno i imao je nekoliko opasnih napada. Već u 11. minutu Roberto Pereira se našao u najboljoj prilici, ali je na mestu bio Ederson. U 21. minutu igrači Votforda su tražili penal zbog navodnog igranja rukom Vensana Kompanija, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

I onda, Siti je prvi put došao do opasne zone, David Silva se snašao i dobio vazdušni duel, zagradio se i pogodio suprotan ugao za 1:0.

Sledeća prilika na meču bila je Sitijeva i dovoljna za 2:0. Gabrijel Žezus je sve uradio, ispratio je loptu u dubinu, šutirao ka golu, ali je na liniji zakucao Sterling i ukrao mu pogodak.

Siti je u drugom poluvremenu u potpunosti dotukao "Stršljenove", na isteku sata igre, odlična kontra, Žezus je nesebično spojio De Brujnea sa golom, a ovaj obišao Gomeša i praktično se ušetao u gol.

Najbolji akter na meču, Žezus, svoju dobru igru konačno je krunisao i golom, u 68. minutu mu je De Brujne vratio asistenciju, a on u situaciji jedan na jedan lako pogodio – 4:0.

Gvardiola je potom dao šansu i Liroju Saneu, izašao je Gundogan, tempo utakmice je opao, Votford je bio nemoćan i obe ekipe kao da su jedva čekale kraj. I onda, nova sjajna akcija, igrao se 81. minut kada je Bernardo Silva probio po levom boku, a Sterling po ko zna koji put ostao sam na drugoj stativi i tako postigao pogodak.

Do kraja, Sterling je uspeo da postigne i treći pogodak, nova lepa i rutinska akcija, a "sedmica" Sitija je iz drugog pokušaja, posle odbitka od stative zakucao za 6:0.