Spektakl na "Lužu" - Benfika 37. put šampion Portugala - Admiral Bet SPORT

Spektakl na "Lužu" – Benfika 37. put šampion Portugala

Nemanja Đorđević

Lisabonska Benfika po 37. put postala je šampion Portugala.

Velikan sa "Luža" je do novog rekordnog pehara stigao rutinskim trijumfom nad Santa Klarom pred više od 60.000 svojih navijača – 4:1 (3:0).

"Orlovi", naših Ljubomira Fejse i Andrije Živkovića, povratili su titulu posle samo godinu dana, dok im je ovo bio čak peti trijumf u poslednjih šest sezona.

Sve je bilo gotovo i pre kraja prvog poluvremena, pošto su domaći stvorili ogromna tri gola prednost, a čak im je i bod bio dovoljan za veliko slavlje.

Haris Seferović pogodio je za vođstvo u 16. minutu, na asistenciju Andreasa Samarisa, da bi supertalentovani Žoao Feliks već u 23. povisio na 2:0, posle divnog driblinga i snažnog šuta.

Rafa Silva zapečatio je sudbinu gostiju pet minuta pre odlaska na odmor, pre nego što je Seferović po drugi put bio strelac nedugo po startu nastavka. Gosti su do kraja uspeli da postignu utešni pogodak, preko Cesara u 59. minutu.

Pobeda Porta, koji je na kraju ostao dva boda "kratak", u derbiju nad Sportingom iz Lisabona tako je bila uzaludna – 2:1 (0:0).

Bilo je veoma žestoko na "Dragau", kao uostalom i na svakom meču ova tri kluba, a "Lavovi" su već u 17. minutu ostali sa igračem manje posle isključenja Borhe, koji kao poslednji igrač u odbrani ruši rivala.

Međutim, nije bilo golova u prvom poluvremenu, da bi totalni šok za sve na stadionu usledio u 61. minutu – kada Luiz Felipe donosi prednost gostima.

Ipak, Danilo Pereira najavljuje preokret u 78. minutu, koji potom potvrđuje Ektor Erera u samom finišu. Ni domaći nisu završili susret sa svim igračima u polju jer je Huan Korona za svega minut dobio dva žuta kartona.