Sergej se pretvorio u Mihu i ukrao Siniši pobedu u goleadi na "Olimpiku" - Admiral Bet SPORT

Sergej se pretvorio u Mihu i ukrao Siniši pobedu u goleadi na "Olimpiku"

Milovan Longinov
Photo by Paolo Bruno/Getty Images for Lega Serie A

Festival goleada, preokreta i prava ludnica za kraj pretposlednjeg kola Serije A, ali što je još važnije – pogodili smo da će tim Siniše Mihajlovića dati barem jedan gol u drugom poluvremenu!

Fudbaleri Lacija ugostili su danas Bolonju, Siniša Mihajlović se vratio na stadion na kom je ispisao istoriju u nebesko plavom dresu. U centru pažnje, pored Mihajlovića, ipak je bio Sergej Milinković-Savić, koji je opet ušao sa klupe i postigao prelep pogodak iz slobodnog udarca. Baš kao što je to nekada na ovom stadionu radio – Siniša Mihajlović.

Prvo poluvreme nije bilo mnogo uzbudljivo, u poređenju sa drugim, jer je pogodak postigao samo Korea u 14. minutu na asistenciju Lukasa Leive.

I onda, doktor za motivaciju na poluvremenu – Siniša Mihajlović, ponovo je izveo magiju. Bolonja je u 50. i 51. minutu postigla dva gola i tako nastavila čudesan niz pogodaka u drugom delu igre. Bolonja je u nizu postigla 19, a ubrzo i 20. gol samo u drugom poluvremenu!

Prvo je u 50. strelac bio Poli, da bi samo minut kasnije i Matija Destro iskoristio asistenciju dvostrukog asistenta Rodriga Palasija.

U 59. minutu, Lacio je uspeo opet da poravna rezultat, strelac je Bastos, a asistent Ćiro Imobile.

Bolonji je bilo potrebno samo četiri minuta da Destro asistencijom za Orsolinija ponovo povede – 2:3.

Međutim, u igru je opet sa klupe ušao Sergej Milinković-Savić i kao i u finalu Kupa Italije, opet pogodi. On je ušao u 73. minutu, a u 80. je maestralno izveo slobodnjak za 3:3.

Do kraja, nije bilo promene rezultata, Lacio i Bolonja su odigrali za publiku, koja je opet na delu videla i Sinišu i Srbina koji pogađa iz slobodnjaka.

Za Bolonju je ipak najvažnije da je ovim bodom i zvanično obezbedila opstanak, zahvaljujući Siniši Mihajloviću.