Šampion Evrope deklasirao Zenit, Simonović četiri poena - Admiral Bet SPORT

Šampion Evrope deklasirao Zenit, Simonović četiri poena

Košarkaši CSKA veoma lako su stigli do prednosti u polufinalnoj seriji VTB lige.

Aktuelni evropski šampion savladao je Zenit iz Sankt Petersburga na svom parketu rezultatom – 98:82.

U prvoj četvrtini videli smo čak 54 poena i pravu rezultatsku klackalicu. Dobro se držao Zenit tokom čitavog prvog poluvremena, vratio se sa minus devet na samom kraju i na odmor otišao za zaostatkom od četiri poena.

Dodao je CSKA gas u trećoj deonici, zategla je odbranu ekipa Dimitrisa Itudisa i dobrom igrom u napadu stigli su do +12. Održavali su tu prednost, nastavili su istim ritmom i u poslednjem kvartalu, pa je na kraju pobeda bila relativno laka.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Otelo Hanter sa 22 poena, Higins je ubacio 16, Saša Antonov 15 poena.

U poraženom sastavu istakao se Džejlen Rejnolds sa 14 poena. Marko Simonović je za 20 minuta upisao četiri poena.